امروز

دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۸:۱۷ قبل از ظهر

همزیستی مسالمت آمیز، حق و تکلیف نوع بشر است. این حق و تکلیف نه تنها مبتنی بر اصول و مبانی حقوق بین الملل عمومی و فلسفه وجودی سازمان ملل متحد بلکه موافق آموزه های ادیان الهی و سیره پیشوایان مذهبی است. صلح امام حسن مجتبی با معاویه همان طور که آیت الله خامنه ای در نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۹ گفت، می تواند رهنمودی روشن برای حاکمیتی باشد که خود را پیرو مذهب شیعه قلمداد می کند. با این تفاوت که دولت امریکا به بدی معاویه نیست و رهبران جمهوری اسلامی، امام معصوم نیستند.
امام حسن همه حمله ها و هتاکی های تندروان را تحمل کرد تا همزیستی مسالمت آمیز بین اتباع دو دولت متخاصم شام و عراق تامین شود. به همین ترتیب امام جعفر صادق پس از سقوط دولت مروان حمار به دست ابو مسلم، از قبول پیشنهاد خلافت سرباز زد تا امنیت و آرامش جامعه به خطر نیفتد.
آری اگر چه اصطکاک منافع بین دولت ها واقعیتی غیر فابل انکار است، ولی منافع دراز مدت ملی گاهی اقتضا می کند که ملتی از طرق مذاکره و مصالحه به حفظ منافع خود بکوشد و در انتخاب این گزینه ها نیز اراده ملی و خواست اکثریت شهروندان کشور که صاحبان اصلی کشورند، فصل الخطاب و تنها ملاک معتبر است.
ما ضمن اعلام حمایت از مطالبات صلح طلبانه ملت ایران در سطح داخلی، از آرمانهای تنش زدایی و صلح طلبی حاکمیت در سطح منطقه ای و بین‌الملی حمایت و استقبال می کنیم و در پی استناد رهبر جمهوری اسلامی به صلح امام حسن (ع) اعلام آمادگی دولت به آغاز از دور جدیدی از مداکرات با امریکا را به فال نیک می گیریم.

دبیرکل و اعضای حزب ایران

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد