امروز

دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۷:۲۷ قبل از ظهر


درگذشت دوست دیرین مهندس هوشنگ خیر اندیش عضو دیرپای جبهه ملی را به خانواده و خویشان و دوستان تسلیت می گوئیم. وی را بیش از چهل سال در صف ملیون از نزدیک می شناختم‌ . پس از مراجعت من به ایران و تاسیس دایره المعارف ایران شناسی به دفتر ما بسیار می آمد. در سال های اخیر با مهندس عباس امیر انتظام نزدیک بود.‌ در همین راستا دو سه خاطره از او قابل گزارش است:
۱. در جبهه ملی پنجم که دو شنبه ها در منزل ادیب برومند برگزار می شد، یک بار ادیب برومند نشست بعدی را تعطیل اعلام کرد. خیر اندیش پیشنهاد کرد که در غیاب ادیب برومند، جلسه را در منزل امیر انتظام تشکیل دهیم. ادیب برومند با این پیشنهاد مخالفت کرد. خیر اندیش پیشنهاد کرد که در روز دوشنبه ای که جلسه تشکیل نمی شود، لا اقل دوستان به عنوان عیادت سری به امیر انتظام بزنیم، ادیب برومند این بار هم ولی با عصبانیت با ان پیشنهاد مخالفت کرد.
۲.یک بار خیر اندیش به دفتر من آمد که امیر انتظام خواستار ملاقات توست. با هم رفتیم و برنامه به نتیجه نرسید. امیر انتظام درست بیست سال پیش در مراسم ختم پدر من شرکت کرده بود و نام او در یادنامه پدرم تالیف استاد احمد نیکوهمت چاپ شده است.
۳. خیراتدیش پس از فوت امیر انتظام به من مراجعه کرد که نسخه ای از خاطرات امیر انتظام را فیروز آذر( داماد علی اردلان) به من سپرده است، به او بدهم. گفتم فیروز آذر قول داده بود که این کتاب خاطرات را به من بدهد، ولی به من نداده است.
خاطرات زیاد دیگری هم از او دارم که مجال ذکر آنها را در اینجا ندارم
روحش شاد
حسن امین دبیر کل حزب ایران

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد