امروز

یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۰:۲۳ قبل از ظهر

بر پایه اصول حقوق بین الملل ، هر گونه توسل به زور و اقدام به قتل و جنایت به هر بهانه و دستاویزی محکوم و مردود است.

حزب ایران پیش از این تروریست خواندن سپاه پاسداران را به وسیله دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در اطلاعیه ای به امضاء دبیرکل خود پروفسور سید حسن امین و سخنگوی فقید خود تیمسار سرلشکر ناصر فربد محکوم کرده است. اینک نیز ترور سردار قاسم سلیمانی و دیگر قربانیان حمله تروریستی آمریکا را به شدت محکوم می‌کند و آن را از نظر حقوقی از مصادیق بارز تروریسم دولتی معرفی می‌کند .
در خاتمه حزب ایران به عنوان قدیمی ترین تشکل پایدار سیاسی کشور از ۱۳۲۳ تا امروز، تمام نیروهای درگیر را به خویشتن داری و رعایت قواعد و اصول حقوق بین الملل دایر به پرهیز از خشونت فرا می خواند، هر چند دفاع مشروع و مشروط نیز حق نیروهای مسلح ایران است.
با چنین اقدامات خصمانه ای منافع حیاتی ایران بلکه صلح و امنیت منطقه در معرض خطر جدی است. حزب ایران آمریکا را مسوول و اغازگر این خطرات وحشتناک می داند و از حاکمیت ایران می خواهد که به جای آن که خون را با خون بشوید، با تدبیر و درایت کشورهای بیطرف و ملت های صلح دوست جهان را علیه جنایات و قانون شکنی های رییس جمهور یاغی و قلدرمآب آمریکا تجهیز کند.

ما ملت ایران از عصر نادرشاه افشار فاتح دهلی تا امروز آغازگر هیچ جنگی نبوده ایم و امروز هم پس از تجربه هشت سال جنگ تحمیلی و در نهایت قبول قطعنامه شورای امنیت، در سایه حقوق بین الملل خواستار صلح و امنیت در داخل و خارج ایم.

پاینده ایران
پروفسور سید حسن امین
دبیر کل حزب ایران

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد