امروز

چهارشنبه, ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۴۱ قبل از ظهر

پرفسور سید حسن امین دبیر کل حزب ایران و نزدیک ترین متحد فکری و سیاسی شادروان سرلشگر ناصر فربد سوء استفاده تعدادی از سیاست بازان حرفه ای را از این چهره خوشنام و فرهیخته ملی محکوم کرد. وی اظهار داشت: برای نمونه، چند تن بی نام و نشان با وقاحت تمام برای انکار حقانیت اصلاح مرامنامه و اساسنامه حزب ایران که با موافقت و تصویب مرحوم مهندس علیقلی بیانی رهبر و رییس شورای عالی حزب ایران در سال ۱۳۸۶ و تصویب همیشگی و امضای صورتجلسه به وسیله سرلشکر فربد در سال های آخیر به انجام رسید، رهبری و ریاست عالیه مهندس بیانی را که تا دو سال پس از فوت قائم مقام خود شادروان مهندس موحد زنده بود، انکار می کنند و سر لشکر فربد را نیز حتی پس از فوت در قالب آگهی تسلیت عضو بازنشسته حزب ایران می خوانند. کسانی چنین دروغگوی لیاقت انتساب به یک حزب ملی را ندارند.

در کتابی که در سال ۱۳۸۶ در تهران به چاپ دوم رسیده است، در بخش حزب ایران در حیات مرحوم موحد ذکر شده که ریاست حزب با مهندس بیانی است، قائم مقام او مهندس موحد است و من و سرلشکر ناصر فربد منفردا و مجتمعا ( به دلیل سفرهای خارج از کشور) سخنگوی حزب ایران معرفی شده ایم و ده ها بیانیه صادر کردیم. حالا جمعی بی نام و نشان که نام هیچ کدام شان در لیست اعضای حزب ایران در کتاب چاپ شده در سال ۱۳۸۶ نیست، رهبری مهندس بیانی و حتی عضویت سرلشکر ناصر فربد را انکار می کنند.
در ارتباط با سوءاستفاده از نام سرلشکر فربد همچنین اقلیت تندرو جبهه ملی پنجم، اول با دادن آگهی شامل نام من و اعضای هیات موسس حزب ایران که مرامنامه و اساسنامه اصلاحی حزب را امضا کرده ایم، عضویت مرحوم فربد را در جبهه ملی تایید کردند ولی در مقام تصحیح سایت های خود یا دستکاری های خود در صفحات دانشنامه آزاد در فضای مجازی برنیامدند و در نهایت هم با دادن آگهی و گرفتن فیلم از خودشان در مراسم خاکسپاری او از جسد بی جان او هم سوء استفاده کردند. از طرف دیگر حزب منحله دموکرات کردستان با تحریف و مصادره به مطلوب در قالب آگهی تسلیت، سرلشکر فربد را از هواداران خود قلمداد کردند در حالی که مواضع سیاسی تیمسار فربد بر حفظ یکپارچگی ایران اظهر من الشمس است و در اصلاح مرامنامه و اساسنامه حزب ایران هم مورد تایید و تاکید مجدد قرارگرفت.
سران حزب ایران که بسیاری از ایشان هم خودشان کرد بودند ( مانند دکتر کریم سنجابی وزیر فرهنگ دولت دکتر مصدق و دکتر علی اردلان وزیر دارایی دولت مهندس مهدی بازرگان و …) همیشه نغمه های تجزیه طلبی را که حزب خائن توده و پیشه وری به دستور شوروی سابق از زبان هموطنان عزیز ما بر زبان می آوردند ، محکوم می کردند. برای مثال، دکتر سنجابی به صراحت در خاطرات خود می گوید که: حزب دموکرات کردستان و قاسملو از کجا این حق را به دست آورده اند که بتوانند به نمایندگی از مردم کرد ایران تقاضای خودمختاری بنمایند؟ من خاطرات دکتر سنجابی را خودم در لندن برای بار اول با کمک مرحوم احمد انواری در ۱۳۶۸ درلندن چاپ کردم و در صفحه ۴۶۸ آن کتاب نام من به عنوان مترجم خاطرات و تالمات دکتر محمد مصدق ذکر شده است. بنا بر این ادعای حمایت سرلشکر فربد از حزب منحله دموکرات کردستان با آگاهی هایی که من از آرمان های شادروان فربد داشتم، دروغی بیش نیست. مخصوصا که بنده و تیمسار فربد بنا به مندرجات کتاب احزاب سیاسی ایران ( چاپ دوم، سال ۱۳۸۶) در سالهای پس از انقلاب به دلیل سفرهای خارج از کشور، منفردا و مجتمعا سخنگوی حزب ایران بودیم و در آن سالها بنا به مندرجات همان کتاب مرحوم مهندس بیانی رئیس شورای عالی حزب ایران و مرحوم مهندس نظام الدین موحد قائم مقام ایشان و نماینده ما در شورای مرکزی جبهه ملی بود که خود مرحوم بیانی بدان تمایلی نشان نمی داد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد