امروز

یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۰:۵۷ قبل از ظهر


در چند روز اخیر وبگاهی خودنوشت، بیانیه ای توسط افرادی بی نام و نشان صادر شده است که پرفسور سید حسن امین از حزب ایران اخراج شده است!

نگاه دقیق به ترکیب کلمات و جمله بندی ها برای هر آشنا به ادبیات سیاسی فاش می سازد که نویسندگان این به اصطلاح بیانیه به زعم خود خواسته اند بر یک حرکت اجتماعی وطن پرستانه خدشه بزنند.
آنان که صادقانه می خواهند وارد کارزار سیاسی اجتماعی شوند، نخست باید با خود صادق باشند اهداف خود را بدرستی تبیین نمایند، توانائی و کارآئی واقعی خود را بسنجند و سپس برآورد نمایند که تا چه اندازه توان فعالیت دارند و تا کجا می توانند هدفمندانه و فداکارانه پیش بروند.
“یک نکته ات بگویم خود را مبین که رستی”
در ساز و کار بزرگ زندگی هرکس باید مسئولیت خود را بدرستی انجام دهد.
بفرموده مصدق کبیر:
“…مخالفت عده ای معدود نباید موجب یاس افراد شود. چه در قبال وطن و اجتماع هرکس وظایفی دارد که برای انجام آن باید گامهای بلند بردارد.”
نه اینکه نا کارآمدی وهواهای شخصی را در پناه خاک پاشیدن بر سر راه روندگان مصمم تلف نمایند.
در کشور بزرگ ایران در جامعه پر مسئله ملت ما بی نهایت کار برای انجام دادن وجود دارد. همه ما باید بیندیشیم که چه کار سودمندی برای کشور و ملت خود می توانیم انجام داده و زندگی خود را معنی بخشیم.
آنان که ازروی اعتقاد می خواهند به کشور- ملت خدمت کنند نباید وقت و زندگی خود را به بیهودگی تلف کنند و دچار تباهی شوند، باید مثبت اندیشی پیش بگیرند.

از باب شفاف سازی لازم به توضیح است که مقدمات این اتهامات نادرست و ادعاهای دروغ درست هفت ماه پیش، پس از دیدار و گفتگوی پرفسور سید حسن امین ( دبیرکل حزب ایران) با دکتر قدرتعلی حشمتیان ( نائب رئیس وقت خانه احزاب و دبیرکل حزب مستقل و اعتدال ایران) و اعلام تصمیم به احیای حزب ایران آغاز شد که در پی آن افرادی در فضای مجازی دکتر باقر قدیری اصل که ساکن ایران نیست را به عنوان دبیرکل حزب ایران معرفی نمودند. در حالی که آقای دکتر قدیری اصل در سن نود و چهار سالگی نه تنها مقیم ایران نیستند بلکه در دوازده سال اخیر در هیچ یک از نشست های حزبی نه در داخل و نه در خارج از کشور شرکت نکرده اند پس چگونه می توانند چنین مسئولیتی داشته باشند؟

عجیب است که مسئولیت دبیرکلی آقای دکتر قدیری در صفحه حزب ایران و نیز زندگینامه مهندس نظام الدین موحد دقیقا و بلافاصله پس از فوت مرحوم مهندس موحد ذکر شده است در حالی که در طول این مدت تا قبل از تصمیم سال گذشته حزب ایران به ثبت حزب در وزارت کشور و دیدار امین و حشمتیان مطلقا نامی از دبیرکلی آقای دکتر قدیری از سوی شورای مرکزی حزب در کار نبود. اما موضوع مجعول و غریب اخراج دبیرکل ( سید حسن امین ) از حزب ایران پس از صدور بیانیه ای در محکوم کردن تروریست خواندن سپاه پاسداران از طرف رئیس جمهور آمریکا بود!

ما با آرزوی توفیق خدمت برای همه علاقمندان و دلسوزان ایران در پی اصلاح مرامنامه و اساسنامه حزب به حرکت جمعی خود نسبت به رسمیت بخشیدن به حزب ایران علی رغم همه این اشکال تراشی ها ادامه خواهیم داد.

هیئت مشترک کمیته مرکزی و هیئت موسس حزب ایران


اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد