امروز

دوشنبه, ۱۳ مرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۳:۱۳ بعد از ظهر


امروز چهاردهم فروردین مصادف با سالروز بعثت پیامبر ی است که به روایت اجماعی عامه و خاصه به نص بعثت لاتمم مکارم الاخلاق برای بالا بردن هر چه بیشتر منش انسان ها مبعوث شد. این روز بزرگ را به هر مسلمانی اعم از شیعه و سنی و متشرع و متصوف با هر درجه از اعتقاد قلبی که دشنه ای در آستین نداشته باشد، تبریک میگویم. من در ایام نوروز در حاشیه همایش حقوقی دانشگاه اسلامی مالزی در خصوص نسل کشی مسلمانان میانمار و یکصد هزار نفر پناهنده مسلمان میانماری در مالزی در کشور مالزی بودم و بعد هم به سنگاپور سری زدم.
چنین نیست که اعتقاد قلبی به اسلام مانع سلامت جامعه و رشد و توسعه کشور باشد. مالزی کشور مسلمانی با سی میلیون جمعیت است که بدون اتکاء به نفت و گاز در فاصله ای حدود چهل سال به کشوری توسعه یافته تبدیل شده است. مسلمان و نامسلمان در این کشور در کنار هم با صلح و صفا زندگی میکنند و مسجد و معبد بودایی و هندویی در کنار هم درشان به روی پیروان همه ادیان و حتی بیدینان گشوده است.
رئیس جمهور سنگاپور هم ، زنی مسلمان، محجبه و از فارغ التحصیلان حقوق همدوره آقای روحانی ماست. اما این کشور در برهه ای کوتاه از جهت رشد اقتصادی از ژاپن جلو زده و از جهت قانون مداری ششمین کشور امن در روی کره زمین است.

آری اسلام مانع رشد و تو سعه این کشور ها نشده است همچنان که الحاد شوروی هم به آزادی و آسودگی باشندگان اتحاد جماهیر شوروی کمکی نکرد . ما نه استفاده ابزاری از دین را می‌پذیریم ، نه دین و مذهب را مانع ترقی و تعالی مادی و معنوی جامعه می دانیم.
اسلام به ذات خود ندارد عیبی
هر عیب که هست در مسلمانی ماست
سید حسن امین

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد