امروز

دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۷:۱۸ قبل از ظهر

به گزارش کمیته اطلاع رسانی حزب مستقل و اعتدال ایران روز پنجشنبه ۲۷، مرداد ماه ۱۳۹۷ دکتر قدرتعلی حشمتیان رئیس جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران با پروفسور سید حسن امین دبیر کل حزب ایران دیدار و گفت و گو کرد.
در این نشست ابتدا دکتر حشمتیان رئیس پیشین خانه احزاب و نائب رئیس اول خانه احزاب ایران ابتدا خلاصه ای از تاریخچه و چگونگی شکل گیری خانه احزاب در کشور را بیان نمود و در مورد فعال شدن حزب ایران و ورود جدی تر حزب ایران به صحنه سیاست کشور مطالبی رابیان نمود.
سپس پروفسور امین گفت: حزب ایران در زمان رهبری مهندس علیقلی بیانی با نوشتن نامه ای به وزارت کشور در دولت سید محمد خاتمی تقاضای فعالیت رسمی و رسمیت دادن به حزب ایران را نمود،که تا کنون جوابی به تقاضای ما داده نشده است و از حشمتیان تقاضای مساعدت برای فعالیت رسمی این حزب نمود.
دکتر حشمتیان در پاسخ اظهار داشت: چنانچه حزب ایران تمایل به فعالیت رسمی و سیاسی در کشور داشته باشد می بایست طبق قانون احزاب در مورد مجوز جدید و یا تمدید مجوز خود از طریق کمیسیون ماده ۱۰ احزاب وزارت کشور اقدام و کنگره و مجمع عمومی خود را برگزار نماید و چون اصولگرا و اصلاح طلب محسوب نمی شود لذا در جریان سوم کشور یعنی در جبهه مستقلین و اعتدالگرایان ایران تعریف میگردد.
حشمتیان از این دیدار ابراز خرسندی نمود و افزود؛ حزب ایران یکی از حزبهای قدیمی کشور است و درصورت برگزار مجمع عمومی و تمدید مجوز خود می تواند در صورت تمایل ‌به عضویت خانه احزاب هم درآید و در ادامه گفت: ما از حضور احزاب فعال با تفکر مستقل و اعتدالگرا در عرصه سیاست کشور استقبال می کنیم.

پروفسور امین نیز ضمن تشکر از این فرصت پیش آمده گفت؛ حزب ایران یکی از خوشنام ترین احزاب سیاسی کشور وهمراه مردم درگذشته بوده و در این حزب شخصیت های موثری چون الهیار صالح، ادیب برومند، کریم سنجابی، احمد زیرک زاده، ابوالفضل قاسمی، نظام الدین موحد، باقر قدیری اصل بهمراه اینجانب حضور داشته اند، که امیدواریم با کمک و همکاری خانه احزاب ایران باز هم بتوانیم چون گذشته در راه رشد و بالندگی کشور و خدمت به مردم قدم برداریم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد